Ми завжди раді публікувати виключно корисні та потрібні статті на тему покрівельних матеріалів та послуг, замовити які можна зараз. Дізнайтесь більше про нас, перш ніж оформити першу заявку.
Що таке мембранна покрівля?
Мембранна покрівля – це один із найбільш затребуваних рулонних гідроізоляційних матеріалів, який помітно виграє на тлі стандартного шару гідроізоляції на бітумній основі. Таке покрівельне покриття здатне зберігати цілісність протягом активної та тривалої експлуатації. Найчастіше необхідність у ПВХ мембрані виникає під час ремонтних робіт на плоских покрівлях різних підприємств, технічних будівель, ТЦ, де є виходи вентиляційних шахт, встановлені системи кондиціювання та інше обладнання, що потребує постійного догляду.
Що являє собою мембранна покрівля – особливості ПВХ мембрани
Власники будівель нерідко цікавляться питанням: що таке мембранна покрівля? Це полімерна гідроізоляційна «конструкція», яка є популярним різновидом покрівельного покриття.
Основна сфера застосування ПВХ мембрани – укладання на плоских/пологих дахах. Такий матеріал рідко застосовують для приватних будинків. За основу виробник використовує полімери, а як додаткові компоненти у складі застосовують пластифікатори. Останні необхідні для того, щоб мембранна покрівля отримала достатній рівень гнучкості.
Особливості конструкції:
ПВХ мембрана - це матеріал, товщина якого варіюється в межах 0,8-2 мм.
Плоска покрівля складається з двох шарів, між якими використовується сітка (поліестер або склотканина) з метою підвищення ступеня міцності.
Верхній шар відрізняється світлішим відтінком кольору. Це шар, який робиться з додаванням антипіренів, різних стабілізаторів.
Нижній шар має темніший відтінок і виключає наявність різних добавок.
У європейських країнах мембранна покрівля популярна, починаючи з 1960-х років, а в країнах СНД її почали використовувати вже у 1990-х роках.
Переваги мембранної покрівлі
ПВХ мембрана – це популярний матеріал для плоских покрівель за рахунок своєї невеликої ваги. Адже в таких дахах навантаження на несучі конструкції мають бути незначними.
Крім цього, відзначають ще 5 основних переваг:
Довгий термін служби. Варіюється в межах 20-50 років. Все залежить від умов експлуатації та товщини ПВХ шару.
Стійкість до різних атмосферних опадів, погодних умов. ПВХ мембрана – це матеріал, який не боїться підвищеної вологості та різких температурних перепадів.
Чудова еластичність. ПВХ мембрана здатна розтягуватися, що унеможливлює процес розгерметизації в умовах поступової деформації будівлі.
Морозостійкість. В основі мембранного шару відсутні пори, а отже, при замерзанні у вологому стані матеріал не ушкоджується.
Оптимальний рівень паропроникності. З-під мембрани здійснюється безперешкодне відведення вологи.
Ознайомившись з мембранною покрівлею, що це і які переваги є, необхідно приступати до вибору відповідного матеріалу для подальшого проведення запланованих робіт.
Способи фіксації мембрани ПВХ на покрівлі
Виконуючи монтаж мембранної покрівлі, майстри вдаються до одного з трьох можливих способів кріплення:
Баластний. Відмінний варіант, якщо ухил не перевищує 15 градусів. ПВХ покриття потрібно навантажити з використанням різних видів вантажу вагою близько 50 кг/м2 (наприклад, щебінь).
Механічний. Відповідний варіант, якщо ухил більше 15 градусів або за наявності незначної несучої здатності всього даху будівлі. Для такого кріплення рекомендується використовувати спеціальні елементи, що мають на кінцях великі капелюшки, що унеможливлюють пошкодження ПВХ мембрани.
Клейовий. Менш популярний спосіб фіксації, який рідко застосовується майстрами та актуальний у тому випадку, якщо перші два способи з певних причин вважаються недоступними.
Мембранна покрівля відрізняється досить простою технологією монтажу, яку підбирають з урахуванням товщини матеріалу, площі даху, що потребує ремонту.
Ремонт мембранної покрівлі – що таке?
До списку популярних ПВХ мембран включено ще одну важливу особливість – це ремонтопридатність. Причин провести ремонтні роботи може бути кілька: починаючи з деформації полотен при неправильній роботі зі зварювальним апаратом і закінчуючи негативним механічним впливом ззовні (наприклад, прибирання снігу з даху із застосуванням гострих лопат).
Ремонтні роботи з відновлення мембранної покрівлі здійснюються у певній послідовності:
З пошкодженої ділянки потрібно видалити весь бруд і пил, що накопичився.
Ця ділянка обробляється розчинником або іншим засобом з метою знежирення.
Майстер вирізує фрагмент мембрани ПВХ певних розмірів.
Латку прикладають до поверхні і акуратно прокочують із застосуванням валика – з гумовою/силіконовою основою.
Перевірити якість отриманих швів можна за допомогою спеціального гачка-тестера, викрутки або будь-якого іншого інструменту, що є під рукою. Якісний шов ПВХ мембрани неможливо «підколупати».
Монтаж та ремонт ПВХ мембрани від фахівців компанії GoodIzol
Компанія GoodIzol пропонує кваліфіковану допомогу в процесі монтажу ПВХ мембрани та ремонту плоских покрівель. У нас це комплексна монтажна послуга, де всі заплановані роботи виконуватиме команда досвідчених фахівців. У телефонному режимі можна отримати консультацію на тему влаштування та монтажу плоскої покрівлі, а також замовити прорахунок цін, враховуючи індивідуальні особливості власного проекту.
Виконуючи ремонт плоскої покрівлі, наші майстри роблять попередні та обов'язкові виміри даху, щоб правильно розрахувати необхідну кількість ПВХ мембрани та інших витратних матеріалів. Під час монтажних робіт використовується професійне обладнання та різні інструменти, що гарантують надійність швів.